Jak nosić pikowane kurtki, aby nigdy nie deformowały sylwetki?

Obecnie na rynku wybór kurtek jest duży, dlatego bez względu na styl oraz upodobania każdy może znaleźć model, który przypadnie mu do gustu. Bardzo modne w ostatnim czasie są pikowane kurtki, które prezentują się bardzo efektownie, jednak muszą być dobrze dopasowane do sylwetki.

Jak nosić kurtki pikowane, aby dobrze wyglądać?

Pikowane kurtki są bardzo stylowe, jednak jeżeli wybierzemy nieodpowiedni krój mogą nieco deformować sylwetkę, a przecież nie o to chodzi. Ważne jest to, aby kurtka była dopasowana rozmiarem, na pewno nie może być za duża, gdyż nasza sylwetka straci promocje. Najlepiej, żeby miała w pasie pasek albo wiązanie, dzięki temu będzie można ładnie podkreślić talię. Prawda jest taka, że większość kurtek w pewnym stopniu deformuje sylwetkę, nie mniej jednak wybór dobrego rozmiaru to podstawa. Zwróćmy uwagę także na takie kwestie, jak taliowanie, jakość materiału oraz sposób szycia.

Kurtka na każdą okazję

Kurtka pikowana jest bardzo praktyczna w użytkowaniu, co więcej jest uniwersalna, co oznacza, że można bez problemu dopasować ją do każdej stylizacji, jaką mamy w swojej szafie. Można zestawić ją z ubraniami eleganckimi, włożyć ją do sukienki albo spódnicy, ale równie dobrze będzie prezentować się także z dresowymi spodniami czy jeansami. Najważniejsze jest to, żeby kurtka była dopasowana do sylwetki, nie może jej zniekształcać, bo wtedy wyglądamy niekorzystnie.

Kurtka, która posłuży na lata

Wybierając kurtkę na zimę czy jesień, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na jej jakość i materiał wykonania. Jeżeli wybierzemy model wysokiej jakości, wykonany z dbałością o detale, wówczas można mieć pewność, że będzie długo służyć. Nie decydujmy się na zakup kurtki na jeden sezon, bo jest to strata pieniędzy, poza tym to rozwiązanie mało ekologiczne. Decydując się na kurtkę pikowaną droższą, ale lepsze jakości, można mieć pewność, że będzie z nami przez kilka sezonów, a mimo to nadal będzie prezentować się bardzo dobrze, nawet po wielu praniach i intensywnym użytkowaniu.